Menu

Bez znaczenia gdzie i jak, byle ciągle iść do przodu, nawet pod wiatr.

Dziennik z podróży, z życia. Garść przemyśleń i relacji z trasy, tona motywacji i szczypta dobrych porad. Najwyższy czas spakować swój plecak i w drogę!

Podróżowanie? Tak, poproszę!

podartejeansy
Podróże są drogie, niebezpieczne, złodzieje i oszuści czają się na każdym kroku, prawda? No właśnie NIE. Obalamy mity.

 

Siedzisz teraz wygodnie przy swoim komputerze, lub z nowym Ipodem w ręku, ciągle przeglądając nowe karty w internecie. Wiadomości, Kwejk, Youtube, poczta i jeszcze horoskop i porcja najnowszych plotek ze świata showbiznesu. Nie masz wrażenia, że tak naprawdę marnujesz swój czas? Pomyśl ile można zaoszczędzić gdyby tak nie robić tego wszystkiego. Ile można zyskać, gdyby tak po prostu wyjść z domu. Na chwilę, na dłużej, bliżej, dalej. A może warto zobaczyć coś poza ciągle tą samą droga do szkoły/pracy? 

 

Wiesz, że na świecie jest 194 państwa? A ty ile już zwiedziłeś?

 

Ludzie często pytają się mnie czy się nie boję. Autostop, couchsrufing i wiele innych – przecież każda z osób, które spotykam w podróży może się okazać złodziejem, mordercą czy gwałcicielem. Tak, ale równie dobrze nasz sąsiad z trzeciego piętra może okazać się kanibalem. Cały pic polega na tym, żeby wyjść z domu. Wyciszyć się i dać się ponieść losowi, oczywiście nie tracąc przy tym zdrowego rozsądku. W mieście jesteśmy często osaczeni przez media, które ciągle pchają w nas wiadomości, najczęściej te złe – ktoś zginął, kogoś aresztowali, ktoś miał wypadek. W takich warunkach ciężko być optymistąAle gdyby tak się odłączyć od tego wszystkiego? Zapomnieć na chwilę, nie myśleć, nie przejmować się niczym. Spakować plecak i po prostu pojechać gdzieś daleko. Zobaczyć na własne oczy, jak wygląda świat.

 

 

 

 

Podróże zmieniły moje podejście do życia, do ludzi. Pokazały mi tą lepszą stronę, a przy okazji uzależniły od siebie. W wolnej chwili zamiast bezmyślnie przeglądać kolejny raz te same posty na swoim Facebooku, planuję kolejną podróż. Zwiedzam, poznaję nowych ludzi i zawieram kolejne znajomości. Żyję.

© Bez znaczenia gdzie i jak, byle ciągle iść do przodu, nawet pod wiatr.
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci